ADR

 
Każdego dnia na świecie testowane są rozwiązania mające ograniczyć udział człowieka w transporcie. Ciągle słyszy się o nowych dokonaniach pojazdów autonomicznych. Dlaczego zamiast to widzieć tylko o tym słyszymy? Chcemy to zmienić!
Budujemy pojazd, którego zadaniem będzie samodzielne poruszanie się wewnątrz budynków i wykorzystamy go do przewożenia. Robot jest w stanie omijać przeszkody dzięki informacjom zbieranym z otoczenia. Miejsce na paczki będzie zabezpieczone, co uniemożliwi dostęp niepowołanych osób, a zastosowanie ekologicznego, elektrycznego napędu ograniczy generowany hałas oraz emisję trujących substancji. Interfejs robota w postaci panelu dotykowego pozwala na prostą i intuicyjną obsługę robota, odbiór i nadawanie przesyłek.  
Możliwości rozwoju takich robotów ogranicza tylko nasza pomysłowość. Mogą mieć wiele zastosowań: od dostarczania listów i paczek poprzez pomoc w zakupach aż po dowóz pizzy do naszego domu. Ich przewaga nad tradycyjnymi metodami transportu leży w omijaniu zakorkowanych ulic poruszając się chodnikami oraz braku konieczności nadzoru robota, poza zapakowaniem przesyłki. Ponadto nie przeszkadzają im ciężkie warunki atmosferyczne oraz nie generują smogu.
Na obecnym stopniu rozwoju projektu robot porusza się autonomicznie, omija przeszkody i podróżuje swobodnie wewnątrz budynków. W planach mamy implementację algorytmów pozwalających na podążanie za człowiekiem w celu rozwijania technologii autonomicznych wózków sklepowych i nie tylko. W ostatnim czasie robot stał się popularny, pojawił się w mediach o zasięgu ogólnopolskim

Mimo że wizja robotów jeżdżących pomiędzy ludźmi jest wciąż ciężka do wyobrażenia, tak widzimy przyszłość transportu, staramy się aby tak wyglądała.

 
 
 
 
 
Zespół:
1. Koordynator: Dawid Kasieczka dawid.kasieczka@gmail.com
2. Michał Roman
3. Paweł Węgrzyn