Walne zebranie 2016

W najbliższy wtorek tj. 15.11.2016r. o 19:00 w sali H24 w budynku B1 odbędzie się walne spotkanie Koła.

Jak co roku, w trakcie spotkanie zostanie omówiona tegoroczna działalność Integry oraz postęp realizowanych projektów. Odbędą się też wybory nowego zarządu.

Zapraszamy członków Koła, dla których to zebranie jest obowiązkowe, jak i wszystkich zainteresowaniem dołączeniem do Integry.

Serdecznie zapraszamy!

Robocomp 2016

Już w tę sobotę, tj. 22 października, Koło Naukowe Integra ma przyjemność zaprosić na kolejną, siódmą edycję Festiwalu Robotyki Robocomp! Głównym punktem programu będą oczywiście zawody robotów rozgrywane w takich konkurencjach jak Linefollower, Sumo czy Freestyle. Oprócz tego zaplanowano szereg innych atrakcji, a wśród niech: grę miejską, warsztaty dla dzieci czy loterię, w której główną nagrodą będzie tablet. Zawody rozpoczynają się o 10 w budynku A-0 Akademii Górniczo-Hutniczej, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Do zobaczenia!

Dzień Otwarty Motorola Solutions Polska

W imieniu firmy Motorola Solutions zapraszamy na dzień otwarty, który odbędzie się
15 października w siedzibie firmy na Czerwonych Makach. Na wydarzeniu czeka na was wiele atrakcji, miedzy innymi:

Kierowane do studentów:
Warsztaty programistyczne! „Wytwarzanie oprogramowania w SCRUMie”

Kierowane do wszystkich:
Szybka rekrutacja na stanowiska Software Engineer C#, Software Engineer C/C++ i Software Tester!

Meetup: Praca z zastanym kodem – fakty i mity !
TestLAB – czyli jak wygląda praca testera – warsztaty

I wiele więcej: https://www.facebook.com/events/297466257261633

Serdecznie zapraszamy!!! 🙂

Aktualizacje projektów

W związku zbliżającym się końcem semestru, postanowiliśmy odświeżyć podstrony naszych projektów i udostępnić wszystkim zainteresowanym najświeższe informacje odnośnie przebiegu prac.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi aktualizacjami, które będą pojawiać się w ciągu najbliższych dni.

Już w tym momencie zapraszamy do przeczytania najnowszych danych na temat projektu Kraksat, którego celem jest przygotowanie satelity z zamiarem wysłania go w kosmos. Dokładniejsze informacje znajdują się na odpowiedniej podstronie lub bezpośrednio na stronie projektu: https://www.kraksat.pl/

Kolejny sukces naszego Koła!

18 grudnia 2015 roku odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego konkursu TechnologyCup! organizowanego przez firmę Comarch. Studenci Tomasz Palacz, Mieszko Mieruński oraz Adrian Kaczmarek z projektem Robotic Chess zajęli 2 miejsce na 45 projektów. Motywem przewodnim konkursu było poszukiwanie innowacji, inicjatywa Internet of Things i urządzenia ułatwiające człowiekowi życie.

Dla przypomnienia: projekt to konstrukcja dwóch prototypów szachów, dzięki którym dwóch graczy może rozegrać fizyczną partię, ale przez np. Internet, czyli z każdego miejsca na Ziemi. Drugą ważną opcją jest szansa rozegrania partii ze sztuczną inteligencja za pomocą jednego urządzenia. Całość przypomina “szachy czarodziejów”, bo pionkami manipulujemy dzięki polu elektromagnetycznemu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Wykład o systemie sterowania Tango

Serdecznie zapraszamy na wykład dotyczący systemu sterowania Tango. Poprowadzi go Pan Piotr Goryl, kierownik działu CS&IT w synchrotronie, absolwent AiR-u na samogłoskach. Głównym tematem będzie wykorzystywany system sterowania Tango Controls.

W ramach wstępu, jest to jedyny, nadal rozwijany, zupełnie darmowy system sterowania. Według oficjalnego opisu może być wykorzystany do tworzenia rozproszonych systemów sterowania,systemów SCADA itp. Wspierane języki programowania to C++, Java i Python, dodatkowo istnieją rozwiązania umożliwiające połączenie z Matlabem i LabVIEW.

Dla bardziej zainteresowanych tematem istnieje możliwość pobrania wirtualnej maszyny i instalacji Tango: http://www.tango-controls.org/community/news/2015/10/12/virtual-machine-9-available/
Wykład odbędzie się w środę 02.12.2015 o godzinie 19:30 w sali H24 B1. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Wykład “Roboty Autonomiczne”

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład pod tytułem “Roboty Autonomiczne”, który poprowadzi Opiekun naszego Koła – dr Marek Długosz. Wykład ten odbędzie się 28.11.2015 r. o godz. 9:00 w budynku B2, sali 123. Wydarzenie to jest organizowane w ramach działalności Technicznego Uniwersytetu Otwartego, który działa przy AGH. Wstęp wolny, zatem zaproście znajomych i do zobaczenia!

Prezentacja firmy Igus

Zachęcamy was do zapoznania się z wizytówką firmy Igus:

igusFirma igus istnieje w Polsce od 1997 roku. Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych i jesteśmy liderem w produkcji -prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych. Posiadamy ponad 130 000 produktów dostępnych prosto z magazynu.

Young Engineers Support od igus®————————————————————–

yes

Firma igus® z chęcią wspiera młodych inżynierów. Projekt Y.E.S … YESt dla Was! Darmowe próbki i pomoc techniczna dla wszystkich zainteresowanych prowadzeniem prac badawczych i rozwojowych, skrzętną pracą, tworzeniem (i chęcią osiągnięcia sukcesu) – czy jesteś stażystą, studentem, nauczycielem lub profesorem. Zapraszamy na naszą stronę www.igus.pl/yes, aby dowiedzieć się więcej.

Robocomp 2015

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Robotyki Robocomp 2015, który jest organizowany przez nasze Koło już po raz szósty! Emocji, czy to dla zawodników, czy widzów, nie braknie! Zawody robotów, warsztaty robotyki dla najmłodszych, loteria – to tylko niektóre z przygotowanych przez nas atrakcji. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia: http://www.robocomp.info.

Zawodnikom przypominamy: na rejestrację macie czas tylko do 12 listopada do godziny 20:00.

Do zobaczenia!

Nowy projekt w Integrze!

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym projektem, który właśnie rozpoczął się w naszym kole. Członkowie Kraksatu podjęli się ambitnego zadania wysłania satelity w kosmos, który będzie tam badał możliwość uzyskania płynnych zwierciadeł z ferrofluidu Wciąż trwają poszukiwania osoby odpowiedzialnej za fundrising oraz PR. Zgłoszenia prosimy kierować do szefa projektu Jana Życzkowskiego.